Hamis honlapok és ajánlataik
Ilyen helyzetben a csalók a weboldalak eredeti nevének kisebb változtatásával akarják megtéveszteni a potenciális áldozatokat úgy, hogy népszerű honlapok neveihez nagyon hasonló domain neveket regisztrálnak. A csalás analógiája, hogy a csalók létrehoznak egy hamis weboldalt, ami arculati elemeiben rendkívül hasonlít a lemásolt, eredeti honlaphoz. Azonban az eredeti oldalakhoz képest valami minimális eltérés biztos lesz: például egy betűvel több vagy éppen kevesebb a webcímben, vagy annak végén lévő pár betű fog eltérni az igazi oldalától.
- Ilyen például az, ha az „m” helyett „rn” betűket, az „O” betű helyett „0″ szám kerül, az „L” betű helyett egy „1″ betűt vagy „1” számot használ. Kinézetre, főleg elsőre, szinte nincs is különbség.
- Gyanús lehet ha az uefa.com hivatalos webcím helyett „.pro”, „.world” vagy „.space” végződéseket látunk.
- Minden esetben nézzük meg, mi az a weboldal, amit meg akarunk látogatni!
- Jegyvásárlásra csakis a hivatalos felületeket használjuk, más weboldalakon és harmadik féltől származó jegyeket ne vegyünk!
- Kizárólag hivatalos és valid felületekről tájékozódjunk: ha az EB kapcsán a szervezők bármilyen promóciót is indítanak, arról tájékoztatást fognak adni a hivatalos kommunikációs csatornákon is.